...

Txid یا Hash چیست

 

TXID یا هش تراکنش به هر انتقال پول به صورت رمز ارز اختصاص می یابد؛ از آن جایی که رمز ارز و به طور کلی پول دیجیتال در واقعیت وجود ندارد، برای پیگیری و دنبال کردن یک تراکنش به TXID آن نیاز خواهید داشت.

زمانی که یک تراکنش در بلاک چین یک رمز ارز ثبت می شود، یک TXID به آن اختصاص می یابد. این کد به صورت تصادفی ساخته می شود و در ساخت آن از اعداد و حروف انگلیسی استفاده می شود و تعداد کاراکتر های یک لینک تراکنش معمولا 64 کاراکتر است ولی در برخی از بلاک چین ها ممکن است کمتر باشد.

چگونه باید از TXID استفاده کرد؟

معمولا لینک تراکنش به کارتان نمی آید مگر این که فردی که به آن پرداختی انجام داده باشید، آن را دریافت نکرده باشید؛ این موضوع می تواند به دلیل تاخیر به وجود آمده در انجام تراکنش شما در شبکه باشد.

در چنین حالاتی ممکن است نیاز باشد که لینک تراکنش خود را داشته باشید تا به طرف مقابل برای اثبات انتقال ارائه دهید.

برای مثال اگر از طریق کیف پول وب سایت blockchain.com مقداری بیت کوین به شخصی انتقال داده اید، در قسمت بلاک اکسپولرر آن می توانید با وارد کردن لینک تراکنشی که به شما ارائه شده است، وضعیت تراکنش را جویا شوید.

 

برای بررسی تراکنش های اتریوم می توانید از وب سایت Etherscan استفاده کنید.

وب سایت هایی هم وجود دارند که لینک تراکنش شما را در چندین بلاک چین جستجو می کنند و نتیجه را به شما می گویند.

برای مثال وب سایت SoChain می تواند تراکنش های انجام شده در بلاک چین های بیت کوین، اتریوم، دش، دو کوین، زی کش و لایت کوین را با استفاده از TXID شما پیگیری کند.

TXID را از کجا پیدا کنیم؟

TXID معمولا در لیست تراکنش ها در اپلیکیشن یا وب سایتی که تراکنش را برای شا انجام داده، قابل روئیت است.

برای مثال در بلاک اکسپلورر وب سایت blockchain.com در صورتی که آدرس کیف پول بیت کوین خود را وارد کنید، تمامی تراکنش های ورودی و خروجی برای شما فهرست می شود که آخرین تراکنش در ابتدای لیست قرار دارد و TXID تراکنش شما در کادر خاکستری رنگ بالای فلش سبز رنگ به نمایش در می آید.

نکاتی درباره پنل کاربری ارز دیجیتال

در هنگام ثبت سفارش در پنل کاربری خود در اپلیکیشن  ارز دیجیتال لازم است به یک سری نکات در مورد وارد کردن TXID توجه کنید.

برخی از سرویس دهنده ها ممکن است TXID تراکنش شما را پیشاپیش ارائه کنند در صورتی که تراکنش هنوز تکمیل نشده است، در این صورت با ثبت TXID در پنل کاربری  ارز دیجیتال  با خطا روبرو خواهید شد، در این مواقع لطفا چند دقیقه صبر و دوباره امتحان کنید.

 

توجه داشته باشید که آدرس کیف پول با لینک تراکنش دو مفهوم کاملا متفاوت هستند و امکان وارد کردن آدرس کیف پول به جای لینک تراکنش در پنل ارز دیجیتال باعث تاخیر در سفارش میشود

توجه داشته باشید که تا حد امکان هر چه سریع تر پس از انجام تراکنش درخواست خود را ثبت کنید و ثبت درخواست را با تاخیر نیاندازید.

در صورتی که در هنگام ثبت درخواست در پنل کاربری، اطلاعات خواسته شده نادرست وارد شود، ممکن است انجام درخواست شما با تاخیر همراه باشد.

ارتباط با ما

صرافی ارز دیجیتال | کیف پول ارز دیجیتال | ایران ترید | بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای مشاهده و مبادله کنید 

۰۲۱۲۸۴۲۷۴۸۸ تماس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۸

۰۲۱۲۸۴۲۷۴۸۸ واتس اپ

Info@irtra.ir

   Mail

۳۰۰۰۲۳۵۱۱۲۳۴۶۰  سامانه پیامکی انتقادات و پیشنهادات         

نماد اعتماد پرداخت بانکیlogo-samandehi  

 

دانلود ایران ترید از کافه بازار