...
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۳:۲۴:۵۱

ارز دیجیتال لونا و دلار ترا ریزش کرد

حدود یک ماه گذشته ، ارز دیجیتال لونا قیمت ۱۱۹ دلار را به ثبت رساند و طی یک هفته گذشته ریزشی ۹۹/۷ درصدی را تجربه کرد!

⁰⁰⁰

 لونا نقش پشتوانه مالی را برای معادل‌سازی UST با دلار آمریکا ایفا می‌کند. فرآیند آن به این شکل است که با بالاتر رفتن قیمت UST از 1 دلار، مقداری ارز دیجیتال LUNA سوزانده و به جای آن UST ضرب می‌شود. این کار در عمل عرضه UST را بالا و ارزش آن را پایین می‌آورد تا با 1 دلار برابر شود. در صورت پایین‌تر رفتن قیمت UST از 1 دلار نیز عکس این فرآیند انجام می‌شود. یعنی مقداری UST برای ضرب LUNA سوزانده می‌شود. به این ترتیب عرضه دلار ترا کاهش و عرضه لونا افزایش می‌یابد.

اما در طول چند روز اخیر به خاطر اتفاقات متعدد در بازار ارزهای دیجیتال ، قیمت دلار ترا از معادل 1 دلار آمریکا جدا شد و به 0.5 دلار سقوط کرد، در نتیجه ربات‌های الگوریتمی برای بالا کشیدن آن شروع به سوزاندن دلار ترا و ضرب لونا کردند. این عمل عرضه کل لونا را به شدت افزایش داد و دلیلی مضاعف برای کاهش قیمت آن شد.

در ادامه این اتفاق، ارزش کل بازار دلار ترا نیز از ارز دیجیتال لونا بالاتر رفت که این موضوع به تنهایی نشان می‌دهد لونا نقدینگی کافی برای معادل‌سازی دلار ترا را با دلار آمریکا ندارد.

بر همین اساس سایت بایننس تصمیم به حذف ارز لونا از لیست خود  گرفت که ریزش قیمت ار  را سریعتر و با وجود اختلال و غیر فعال بودن ارسال ارز ، برخی از صرافی های ایرانی دچار اختلال شدند .

ارتباط با ما

صرافی ارز دیجیتال | کیف پول ارز دیجیتال | ایران ترید | بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای مشاهده و مبادله کنید 

۰۲۱۲۸۴۲۷۴۸۸ تماس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۸

۰۲۱۲۸۴۲۷۴۸۸ واتس اپ

Info@irtra.ir

   Mail

۳۰۰۰۲۳۵۱۱۲۳۴۶۰  سامانه پیامکی انتقادات و پیشنهادات         

نماد اعتماد پرداخت بانکیlogo-samandehi  

 

دانلود ایران ترید از کافه بازار