...

قوانین

 

 

قوانین و مقررات 

 

شرایط استفاده کاربران از خدمات صرافی و کیف پول ارز دیجیتال ایران ترید

موضوع توافقنامه نامه حاضر تدوین اصول اولیه از قبیل حقوق ، تکالیف و مسئولیت‌ها و نیز دستورالعمل های لازم جهت استفاده کاربران از خدمات اپلیکیشن ارز دیجیتال و وبسایت https://irtra.ir می باشد و افراد در انجام تعهدات خود تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کلیه مقررات حاکم بر آن تبعیت می کنند.

هر گونه تغییر در مفاد این موافقتنامه که از سوی ما صورت پذیرد و یا از طرق دیگر ابلاغ گردد،  از طریق وب‌سایت https://irtra.ir به اطلاع کاربران خواهد رسید.

 

مفاد توافقنامه 
۱_ صرافی ارز دیجیتال ایران ترید یک استارت اپ در حوزه ارزهای دیجیتال ( از زیر مجموعه شرکت فن آوری مهان رایانه ) می باشد که معاملات در این سایت به صورت آنلاین و صرفا از طریق سایت انجام‌ می گردد ،

۲_ صرافی ارز دیجیتال به عنوان‌ يک پلتفرم خرید و فروش رمز ارز مستقیما اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال با کاربران می‌کند و شخص ثالثی در معاملات نقش ندارد. 

۳_ استفاده از خدمات اپلیکیشن و سایت ایران ترید ( ثبت نام،  خرید، فروش و ... ) به این معنی است که کاربر مفاد این توافقنامه را کاملا  خوانده ، فهمیده و پذیرفته است،  در غیر اینصورت حق استفاده از خدمات اپلیکیشن  و سایت را ندارد.

۴_ این حق برای اپلیکیشن  و سایت محفوظ است که در هر زمان که بخواهد،  با اعلام مراتب قبلی به کاربر مفاد این توافقنامه را  تعقیر  دهد.

۵_ تمامی معاملات صورت گرفته توسط کاربر صحیح و واقعی تلقی می‌گردد.  از این رو صیانت از حساب کاربری  ، حساب های بانکی یا سایر اطلاعات برعهده وی بوده و لازم است به صدمات ناشی از انجام تخلفات یا جرایم مالی توجه داشته باشد. 

۶_ در مورد رمزارزهایی مانند بیت کوین،  صادره کننده‌ای وجود ندارد و لذا هیچ شخص ثالثی از جمله ما در داخل یا خارج از ایران،  ارزش و یا نقد کردن آن را تضمین نمی‌کند، لذا رمز ارزهایی مانند بیت کوین می‌تواند در کشورهای مختلف دارای ارزش های متفاوتی باشد. بنابراین،  توجه داشته باشید رمز ارزها  بر خلاف واحد های پولی سنتی(فیات) دارای ریسک ذاتی هستند. 

۷_ معاملات رمز ارزها در شبکه بلاکچین ثبت می‌شوند تا کاربران بتوانند به انجام معامله اطمینان نمایند. 

۸_ در صورتی که در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر خسارتی به اپلیکیشن و سایت وارد شود،  ایران ترید  می‌تواند مطابق قانون نسبت به مطالبه‌ آن اقدام کند. 
لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات ایران ترید استفاده کنید.

۹_ مواردی که در این موافقتنامه مضبوط نمی‌باشد،  تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران یا تابع سیاست‌های عملیاتی و قواعد اعلامی از سوی صرافی ارز دیجیتال ایران ترید خواهد بود،  ( که مجموعا مقررات نامیده می‌شود ) در صورت وجود تعارض در میان مقررات و مفاد مندرج در این موافقتنامه،  مفاد مقررات ملاک عمل خواهد بود.

 

مدیریت حساب‌های کاربری:
ما به منظور ایجاد حساب، از شماره همراه استفاده می‌کنیم که این شماره بعنوان شناسه کاربری شما در اپلیکیشن و سایت ارز دیجیتال ایران ترید محسوب میگردد


مراحل فرایند ایجاد حساب از سوی شما به شرح زیر است:

۱_ وارد کردن شماره همراه و رمز عبور

۲_ اعلام موافقت با این توافقنامه 

۳_ دریافت کد فعالسازی یکبار مصرف

۴_  وارد کردن اطلاعات هویتی توسط کاربر

کاربر برای استفاده از خدمات اپلیکیشن و سایت ارز دیجیتال ایران ترید به يک حساب نیاز داشته و موظف به استفاده از حساب ایجاد شده از طریق وارد کردن اطلاعات صحیح می باشد که در این امر نباید از اطلاعات سایر افراد سو استفاده کرده یا قوانین و مقررات مربوطه را نقض کند.

اطلاعات هویتی کاربران از طریق مراجع حرفه‌ای تا آن جا که قانون مجاز می‌داند مورد بررسی قرار می گیرد،  هدف از این امر احراز انطباق اطلاعات ارائه شده با واقعیت است. 

 رد درخواست ایجاد حساب 

در موارد زیر می‌توانیم ایجاد حساب را مردود اعلام کرده و نسبت به حذف حساب اقدام نماییم:

۱_ چنانچه متقاضی به سن قانونی نرسیده( ۱۸ سال کامل شمسی ) یا از اهلیت قانونی برخوردار نباشد. 

۲_ تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائه‌ی اطلاعات شخصی دیگران توسط شما با مدارک هویتی اشخاص دیگر. 

۳_ عدم وارد کردن اطلاعات لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر 

۴_ در صورت عدم رعایت سایر قوانین و مقررات از سوی شما یا انجام اقداماتی برخلاف استانداردهای که توسط اپلیکیشن و سایت اعلام می‌گردد. 

۵_ چنانچه مشخص شود که‌ با نقض هر یک از مفاد این موافقتنامه نسبت به ایجاد حساب اقدام نموده اید،  می‌توانیم بلافاصله ممنوعیت‌های مناسب از قبیل قطع امکان استفاده از خدمات برای کاربران معین یا حذف حساب کاربران را به مورد اجرا بگذاریم. 

 تعلیق ایجاد حساب 

در صورت تحقق موارد زیر می‌توانیم فرایند ایجاد حساب از سوی شما را به حالت تعلیق درآوریم:

۱_ در صورت عدم وجود ظرفیت لازم برای ارائه‌ی خدمات 

۲_ در صورتی که از جنبه‌ی فنی و مالی،  تعلیق حساب از نظراپلیکیشن و سایت لازم باشد.

۷ مسئولیت حساب‌ها 

۷_۱_ حساب شما تنها باید توسط خود شما مورد استفاده قرار گیرد و نباید تحت هیچ شرایطی به دیگران اجازه بدهید از آن استفاده کنند. 

۷_۲_به دلیل امنیت بالا و قابلیت ورود دو مرحله ای در خصوص خسارات ناشی از عدم ارایه اطلاعات صحیح و یا صدمه‌ ناشی از استفاده غير مجاز از حساب توسط ثالث که رمز عبور شما را به سرقت برده است،  مسئولیتی نخواهیم داشت و مراتب را سریعا اطلاع دهید . در این حالت موظف به جبران خسارت وارده به شخص ثالث در اثر کلاهبرداری مالی خواهید بود  .علاوه بر آن، در خصوص جبران خسارت شخص ثالث از سوی شما هیچگونه مسئولیتی بر عهده‌ی ما نخواهد بود.

 

کیف پول wallet


ما به عنوان مالک خدمات ، مجوز محدود ، شخصی ، غیر تجاری ، غیر انحصاری ، غیرقابل انتقال و قابل لغو به شما می دهیم تا از کیف پول ایران ترید استفاده کنید.  هنگام استفاده از خدمات کیف پول ( wallet ) ما ، از شما می خواهیم که برخی قوانین اساسی را رعایت کنید: از خدمات ما برای نقض قانون استفاده نکنید.  شما موافقت می کنید که هنگام استفاده از خدمات ما هیچ قانونی را نقض نخواهید کرد.  این شامل قوانین محلی ، استانی  ، ملی یا بین المللی است که ممکن است برای شما اعمال شود.  شما موافقت می کنید که از خدمات ما برای تأمین هزینه ، پشتیبانی یا انجام هرگونه فعالیت غیرقانونی از جمله قمار  ، کلاهبرداری ، پولشویی یا فعالیتهای تروریستی استفاده نمی کنید.  اگر متوجه شویم که شما این توافقنامه یا سایر الزامات نظارتی از جمله قانون محرمانه بودن بانک را با مشارکت در پولشویی یا تأمین مالی فعالیتهای تروریستی نقض کرده اید ، اقدامات انضباطی متناسب انجام خواهیم داد.  شما همچنین موافقت می کنید که هیچ شخص ثالثی را تشویق یا وادار نكنید تا در هر یك از فعالیتهای ممنوع در این بخش مشاركت داشته باشد. شما موافقت می کنید که از کیف پول کاربر دیگری استفاده نخواهید کرد و یا از خدمات ما به هر نحوی که بتواند از مزایای دیگر کاربران مزاحم ، اختلال ، تأثیر منفی یا بازدارندگی آنها استفاده کند ، استفاده نکنید.  سعی نکنید به سیستم ما آسیب برسانید  شما موافقت می کنید که هیچ ویروس یا کد رایانه مضر دیگری را از طریق ایران ترید توزیع نکنید.  شما همچنین موافقت می کنید که هیچ اقدامی انجام ندهید که ممکن است بار نامعقول یا نامتناسب زیادی را بر زیرساخت های ارائه دهندگان ما یا هر شخص ثالث ما تحمیل کند.  سعی نکنید امنیت ما را دور بزنید  شما موافقت می کنید که هیچ اقدامی  که ممکن است برای جلوگیری یا محدودیت دسترسی به خدمات ، بدون محدودیت ، سایر حساب ها ، سیستم های رایانه ای یا شبکه های متصل به سرویس ها که استفاده می کنید، دور نزنید ، یا سعی نكنید  آنها را دور بزنید .  هرگونه استفاده از کیف پول ایران ترید به غیر از آنچه در این توافقنامه مجاز است ، بدون اجازه کتبی قبلی ما ، اکیدا ممنوع است و مجوز شما برای استفاده از کیف پول ایران ترید را لغو می کند.

استفاده از خدمات 

۱_ ارائه‌ی خدمات و هزینه‌ی استفاده از آن 

۱_۱_ خدمات صرافی ارز دیجیتال ایران ترید شامل ارایه زیرساخت های لازم به منظور تشکیل یک بازار خرید و فروش رمز ارزها برای کاربران اپلیکیشن و سایت با استفاده از پول رایج کشور و دلار تتر می باشد. 

۱_۲_ برای ارائه خدمات، ممکن است اطلاعیه ها و آموزش های مربوط به استفاده از خدمات اپلیکیشن و سایت برای شما ارسال شود. 

۱_۳_ هزینه ی جانبی مالی و یا مخابراتی که در حین فرایند استفاده از خدمات اپلیکیشن و سایت،  با آن روبرو می شوید ارتباطی با خدمات ما ندارد. 

۲_ نحوه‌ی استفاده از خدمات و موارد مهم 

کاربران میتوانند از کليه خدمات ارائه شده،  استفاده نمایند اما ممکن است با توجه به موارد زیر در استفاده از خدمات با محدودیت‌هایی روبه رو گردند. 

۲_۱_ کاربر نباید در ارائه‌ی خدمات ما دخالت و به شیوه‌ای غیر از آنچه که ما مجاز می‌دانیم استفاده نماید. 

۲_۲_ رفتارهای مختلف از قبیل جمع آوری و استفاده‌ی غير مجاز از اطلاعات کاربران،  استفاده از خدمات برای اهداف تجاری( بدون امضاء قرارداد استفاده تجاری با ما ) نشر اطلاعات برخلاف قوانین و مقررات، انتقال اطلاعات حساب‌ها و یا قرض دادن آنها( استفاده از حساب اجاره ای ) و ارائه‌ی خدمات جانبی ممنوع خواهد بود. 

۲_۳_ در صورت عدم رعایت و یا نقض قوانین و مقررات مربوط و یا توافقنامه استفاده از اپلیکیشن و سایت از سوی شما،  حساب کاربری شما مورد بررسی قرار می گیرد و به طور موقت یا دائمی مانع استفاده شما از خدمات خواهیم شد. 

۲_۴_ درآمد ارز دیجیتال از کارمزد معاملات کاربران می باشد. 

۲_۵_ در صورتی که عضویت شما لغو گردد،  اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود و قادر نخواهید بود حذف اطلاعات موجود را درخواست نمایید. 

۳_ حفاظت از اطلاعات شخصی:

اطلاعات شخصی شما تنها برای موضوع مورد توافق و در چارچوب آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا خدمات به طور منظم ارائه گردد. 

اطلاعات شخصی شما جز با رضایت جداگانه از طرف شما به ثالث ارائه نخواهد شد. 

نسبت به وقوع احتمالی خسارت ناشی از کلاهبرداری مالی باید خود توجه کافی داشته باشید و اگر کلاهبردار مالی یا الکترونیکی موجب تحقیق از ناحیه‌ی مراجع تحقیقاتی، 

قضایی،  اداری یا نهاد عمومی دیگری شود، می‌توانیم نسبت به تعلیق حساب شما و کیف پول رمزارز به طور همزمان اقدام کنیم.

کیف پول اختصاصی و بدون کلید بازیابی ( بازیابی کیف پول از طریق شماره همراه ثبت شده انجام میگیرد ) بر روی حساب کاربری هر کاربر فعال می‌گردد،  و امکان مشاهده و نقل و انتقال موجودی تنها از طریق ورود با رمز عبور و تایید چند مرحله ای به حساب کاربری توسط مالک حساب کاربری امکان پذیر است و هرگونه دسترسی غیر مجاز به کیف پول کاربر مسدود می باشد 

کاربر می پذیرد که

۱_ منبع و مقصد کلیه رمزارزها و وجوه نقد ارائه شده توسط وی در تراکنش های اپلیکیشن و سایت کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند.

۲_ مالک قانونی وجوه و حساب هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است. 

۳_ اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در اپلیکیشن و سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه قضایی و یا درخواست کتبی پلیس محترم فتای جمهوری اسلامی ایران. 

۴_ این حق برای صرافی ارز دیجیتال ایران ترید محفوظ است که هر گونه اطلاعات لازم برای احراز هویت را بعد از ثبت سفارش خرید از کاربر بخواهد،  در این حال تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است ، ارسال ارز امکان‌ نخواهد داشت،

۵_ فرایند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر،  من جمله شماره همراه،  کارت شناسایی با تصویر سلفی، کد ملی و اطلاعات بانکی وی می باشد.این اقدامات حریم شخصی وی را نقض نخواهد کرد و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد.

۶_ تصميم راجع به موافق یا ناموفق بودن احراز هویت فقط و فقط در اختیار صرافی ایران ترید خواهد بود و سایت ارز دیجیتال  و سایت ایران ترید می تواند یک احراز هویت را به تشخیص خود قبول یا رد کند. 

۷_ تراکنش های که توسط اپلیکیشن و سایت ایران ترید در خلال سفارشات انجام می شوند غير قابل بازگشت هستند و تابع قوانین مربوط به شبکه هر رمزارز در تراکنش انجام شده می باشند. 

۸_ کاربر می پذیرد که‌ اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کرده،  کلیه مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش با خود وی است و ایران ترید  هیچ گونه مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی پذیرد. 

۹_ هر گونه کارمزد ، کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم بانکی جهت نقل و انتقال پول به کاربر تحمیل نماید،  بر عهده کاربر خواهد بود و ارز دیجیتال ایران ترید هیچ گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها نمی پذیرد. 

۱۰_صرافی ارز دیجیتال ایران ترید هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا بروز رسانی شبکه رمز ارزها و یا بانک پذیرنده را نمی پذیرد. 

۱۱_ به دلیل امنیت بالا در ورود به حساب کاربری همراه با کد یک بار مصرف و ورود دو مرحله ای و عدم امکان ورود شخص دیگر بدون وارد کردن کد یک بار مصرف  ،حقوق هر کاربر برای استفاده از اپلیکیشن و سایت مخصوص به خود اوست و کاربر می پذیرد که مسئولیت کلیه تراکنش های انجام شده از حساب کاربری وی به عهده خود وی می باشد.

۱۲_ هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربران به عهده خود آنان خواهد بود و ارز دیجیتال ایران ترید هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد. 

۱۳_ کاربر می پذیرد که جز در مورد انجام صحیح معامله با قیمت و کارمزد مشخص و شفاف طبق این قرارداد هیچ گونه ادعایی از سايت و مدیران،  کارکنان و کلیه ی مرتبطان با این سایت نداشته باشد. 

۱۴_ تعیین قیمت نهایی خرید ارز در زمان بازگشت از درگاه بانکی صورت می پذیرد و قیمت قید شده در پیش‌فاکتور تقریبی بوده و قابل تغییر است. 

۱۵_ فرایند فروش بیت‌کوین و دیگر ارز ها به‌ صرافی ارز دیجیتال ایران ترید در دو مرحله انجام می‌شود ، مرحله‌ اول ارسال ارز توسط کاربر به صرافی ارز دیجیتال ایران ترید و مرحله دوم انتقال ارز از سایت ارز دیجیتال ایران ترید به صرافی بین المللی خواهد بود و ارسال اولیه کاربر ملاک تعیین قیمت نخواهد بود و قیمت قید شده در پیش‌فاکتور تقریبی بوده و قابل تغییر است. 

۱۶_ زمان واریز ارز و ریال توسط ایران ترید در بخش سفارشات مشخص گردیده است که به صلاحدید و فراخور شرایط(قضایی،  بانکی، فنی و...) قابل تغییر است. 

۱۷_ کارمزد معاملات صرافی ارز دیجیتال ایران ترید در صورت استفاده از کیف پول داخلی صفر می باشد و کارمزد استفاده از کیف پول خارجی بر اساس کارمزد معاملات در صرافی بایننس تعریف شده است و از طریق آدرس https://www.binance.com/en/fee/schedule قابلیت رصد دارد.

۱۸_ با توجه به اینکه ارز خریداری شده کاربر  در لحظه توسط صرافی ارز دیجیتال ایران ترید خریداری می شود امکان‌ لغو و استرداد وجه وجود ندارد.

 

نکات مهم در رابطه با خدمات معاملات ارز دیجیتال

۱_ در حصول اطمینان از عدم صحت اطلاعات شخصی کاربری،  موظف به قطع استفاده‌ی کاربر مربوطه از خدمات معاملات ارز دیجیتال ایران ترید خواهیم بود و اقدامات متقابل را به انجام خواهیم رساند. 

۲_ در برابر خسارات ناشی از به سرقت رفتن حساب شما توسط شخص ثالث مسئولیتی نخواهیم داشت و کلیه مسئولیت حساب کاربری با شخص کاربر می باشد

۳_ می توانیم واریز یا برداشت ریال را در شرایط ذیل ممنوع کرده و البته ممنوعیت و علت آن را به شما اعلام خواهیم کرد:

۳_۱ چنانچه درخواست کتبی از محاکم و نهادهای دولتی در این خصوص ارائه شود. 

۳_۲_ در صورتی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد. 

۳_۳_ در سایر موارد چنانچه محدود کردن استفاده از خدمات پرداخت بر اساس سیاست عملیاتی ما ضروری تشخیص داده شود.

سایر موارد

۱_ در حدود قانون هیچگونه تعهد یا ضمانتی برای امور خاص مسکوت مانده در این موافقتنامه از حیث ارائه‌ی خدمات بر عهده نمی گیریم.  علاوه بر این ، در خصوص ارزش رمز ارزهایی که خود آن را صادر نکرده یا واگذار ننموده و همچنین پرداخت آن را ضمانت ننموده ایم،  هیچ گونه تعهدی نخواهیم داشت. 

۲_ چنانچه اطلاعات ارائه شده از سوی شما با واقعیت همخوانی نداشته باشد، می توانیم ارائه خدمات را متوقف کرده یا تمامی یا بخشی از این موافقتنامه را فسخ نماییم.  در صورتی که خسارتی متوجه ما شود،  می‌توانیم خسارت مذکور را به حساب شما منظور نماییم.

۳_ در صورت ورود خسارت به ما که ناشی از فعالیت های غير قانوني باشد ، می‌توانیم از حق مطالبه خسارت علیه شما به موجب قانون استفاده کنیم.  لذا لازم است از خدمات در چارچوب قوانین و مقررات استفاده نمایید.

اعلامیه‌ها
می توانیم موارد مهم مربوط به این موافقنامه و نیز خدمات را با اعلام آن‌ها در اولین صفحه‌ی نمایش یا صفحه‌ی اعلامیه‌های خدمات در صورت لزوم به ترتیب اعلام آن از طریق ایمیل یا پیامک ثبت شده در حساب به کاربر منتقل نماییم.

حل اختلاف

این موافقتنامه یا خدمات بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران،  قطع نظر از تابعیت یا محل سکونت کاربر تفسیر شده و تابع آن خواهد بود.  قانون حاکم به حل و فصل اختلافات تابع قوانین ایران است. البته در صورتی که قانون مشخص یا رأی دادگاه در پیرامون پول مجازی و غیره وجود نداشته باشد،  رویه یا باور قوی خارج از این کشور می‌توانید در چارچوب قوانین و مقررات راجع به اختلاف ذيل این موافقتنامه یا خدمات موجد اثر گردد.  با بروز اختلاف فی ما بین ما و کاربر در خصوص استفاده از خدمات، تلاش می‌کنیم این اختلاف مرتفع گردد در صورت ادامه اختلاف امکان طرح دعوی از طریق ارجاع به داوری،  ذیل قانون آیین دادرسی مدنی وجود خواهد داشت.

صرافی ارز دیجیتال | ایران ترید |

۰۲۱۲۸۴۲۴۸۰۳  تماس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۸

support@irtra.ir  زمان پاسخگویی به درخواست ها از طریق ایمیل ۶ الی ۲۴ ساعت خواهد بود

  Mail

۳۰۰۰۲۳۵۱۱۲۳۴۶۰  سامانه پیامکی انتقادات و پیشنهادات      

 نماد اعتماد پرداخت بانکی زرین پال نماد اعتماد پرداخت بانکی pay.ir  نماد اعتماد پرداخت بانکی پیپینگ 

 

 

ارتباط با ما

صرافی ارز دیجیتال | کیف پول ارز دیجیتال | ایران ترید | بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای مشاهده و مبادله کنید 

 ۰۲۱۲۸۴۲۴۸۰۳ تماس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۸

   Mail

۳۰۰۰۲۳۵۱۱۲۳۴۶۰  سامانه پیامکی انتقادات و پیشنهادات     

 نماد اعتماد پرداخت بانکی زرین پال نماد اعتماد پرداخت بانکی pay.ir  نماد اعتماد پرداخت بانکی پیپینگ